Suaugusiųjų mokymosi savaitė Bitės SMC prasidėjo viktorina „Žodis-ne žvirblis“. Klausimus viktorinai siuntė visi Kalbų metodinės grupės mokytojai. Anglų kalbos mokytoja Indrė Adomaitienė atrinko įdomiausius ir įkėlė į „Flippity“ programą. Viktoriną vedė vokiečių kalbos mokytojas Arūnas Jasikevičius ir rusų kalbos mokytoja Marija Jatkevič.

Tarpusavyje varžėsi keturios komandos, kurių nariai atsakinėjo į įvairius klausimus apie pasaulio kalbas, istoriją, žodžių kilmę, rašytojus bei kūrinius. „Klausimai labai įdomūs, kai kurie net labai sudėtingi“, – teigė vienas iš mokinių.

Vieną žvarbų vakarą spalio pabaigoje susirinkome Keistuolių teatre žiūrėti spektaklio pagal S. Šaltenio apysaką „Riešutų duona“. Šis Šaltenio kūrinys yra bene garsiausia lietuvių literatūros istorija apie jauno žmogaus gyvenimo pradžią - meilę, problemas, jausmus – ir atsisveikinimą su vaikyste. Anot kūrėjų, spektaklis „Riešutų duona“ yra kitoks: „itin atviras, truputį skaudus, baisiai linksmas ir labai liūdnas...“

Iš tikrųjų spektaklis nepaliko nei vieno abejingo žiūrovo: vieniems pasirodė linksmas ir ironiškas,  truputį liūdnas, kitiems - šmaikštus ir grubokas. Ir besimokantiems, ir mokytojams patiko, kad spektaklyje skamba „The Beatles“ muzika, o scenoje vyrauja dvi spalvos – balta ir juoda.

Spektaklio pabaigoje aktorių pasirodymą lydėjo ilgos žiūrovų ovacijos. Iš teatro išėjome kupini įvairiausių emocijų ir jausmų. Per pamokas būtinai aptarsime matytą reginį.

Rusų kalbos vyresnioji mokytoja M. Jatkevič

Žinojote, koks yra aukščiausias pastatas Lietuvoje? Pagal aukštį šis pastatas yra 8-as Europoje ir 26-as pasaulyje. Taip, teisingai, tai Vilniuje, Karoliniškėse esantis TV BOKŠTAS. Jo aukštis: 326,5 metrai.

Spalio 7 dieną Bitės SMC surengė edukacinę ekskursiją mokymo centro mokiniams ir mokytojams į TV bokštą, kur visi dalyvavę susipažino su bokšto pastatymo istorija, taip pat mokytojai dar kartą priminė mokiniams, kuo laisvai Lietuvai tokia svarbi ši vieta: po istorinių 1991 m. sausio 13-osios įvykių bokštas tapo kovos dėl nepriklausomybės simboliu.

Trumpai priminsime visiems istorinius faktus: 1991 sausio 12-ąją sovietų kariuomenė Lietuvoje jau buvo užgrobusi kelis pastatus, užėmusi Spaudos rūmus, todėl žmonės iš visos Lietuvos rinkosi ir čia, prie Televizijos bokšto. Vidurnaktį Karoliniškių link iš Šiaurės karinio miestelio pajudėjo sovietų tankai, šarvuočiai, dengti sunkvežimiai. Viename jų buvo ir išvakarėse į Vilnių atskraidinti smogikai iš KGB pavaldžios „Alfa“ grupės. Prie Televizijos bokšto siautėjo desantininkų tankai: tuščius šovinius pakeitė tikri, o bokštas buvo užimtas, tankams važiuojant per minią. Įvykius gyvai fiksavo užsienio žiniasklaidos atstovai. Šią baisią naktį žuvo 13 žmonių, daugiau kaip 500 buvo sužeisti. Lietuvos laisvės gynėjams Televizijos bokšte šiandien įrengta ekspozicija, šalimais stovi paminklas, žuvusiųjų atminimui aplinkinės gatvės pavadintos jų vardais, o konkrečias žūties vietas ženklina granito obeliskai.

Beje, jei apsilankysite TV bokšte, būtinai Ar nueikite pasėdėti į 19-ajame aukšte 165 m. aukštyje įsikūrusį restoraną „Paukščių takas“: ten tikrai galėsite pasigrožėti išskirtine Vilniaus panorama.

Jau ne vienerius metus Vilniaus TV bokštas tapo rekordų siekimo vieta, jis nuolat patraukia vilniečių ir sostinės svečių dėmesį įvairiais projektais: 1999 m. Radijo dienos proga organizuoto bėgimo į TV bokštą metu Petras Pranckūnas greičiausiai – per 5 min. ir 3,8 s – evakuaciniais laiptais užbėgo į restoraną „Paukščių takas“. Greitaeigis liftas šią distanciją įveikia per 45 s.

Nuo 1999 m. gruodžio 25 d. kasmet kalėdiniu laikotarpiu Vilniaus TV bokštas tampa stilizuota Kalėdų egle. Moderniai šviesos instaliacijai panaudojamos net 6000 lempučių!

O 2006 m. rugpjūčio 19 d., pirmąją Pasaulio vyrų krepšinio čempionato Japonijoje dieną, TV bokštas virto didžiausiu šviečiančiu krepšio lanku. Lanko skersmuo buvo 34,7 m, tinklelio ilgis –40 m. Tam buvo panaudota 2560 m šviečiančių laidų.

Tiek edukacinėje ekskursijoje dalyvavę mokytojai, tiek mokiniai liko labai sužavėti vaizdais iš bokšto viršaus bei dar negirdėtais faktais apie TV bokšto istoriją. Visi turėjo progą pabūti svarbioje Lietuvai istorinėje vietoje bei dar kartą prisiminti, kokia svarbi sunkiai iškovota yra Lietuvos laisvė.

Etikos vyresnioji mokytoja, psichologė K. Martinavičiutė

2021 m. spalio 27 dieną Bitės SMC skaitykloje susirinkę mokiniai ir mokytojai dalyvavo renginyje, skirtame artėjančiai Tolerancijos dienai. Etikos vyresnioji mokytoja K. Martinavičiutė perskaitė pranešimą apie tolerancijos aktualumą, istorijos mokytoja metodininkė Gražina Alikonienė papasakojo apie lietuvių migraciją įvairiais istoriniais tarpsniais, o skirtingų tautybių ar įvairiose šalyse gyvenę besimokantieji ir mokytojai dalinosi savo istorijomis, atkreipdami ypatingą dėmesį į tai, kokios asmeninės savybės padėjo jiems integruotis įvairiose kultūrose ir kokią įtaką darė tolerancija kitokiam mąstymui, vertybėms. Šie pranešimai sukėlė nemažai klausimų ir gyvą diskusiją. Paskui susirinkusiems buvo pasiūlyta rasti svarbiausius su tolerancijos sąvoka susijusius žodžius bei sukurti savo tolerancijos apibrėžimą. Apibendrinant renginį, buvo džiugu suprasti, kad visi dalyviai išėjo praplėtę savo supratimą apie tai, kas yra tolerancija ir kokia didžiulė jos svarba šiuolaikinėje daugiakultūrėje visuomenėje.

Etikos vyresnioji mokytoja K. Martinavičiutė