Audinio dažymas savo laisve ir betarpiškumu prilygsta tapybai akvarele. Batikos menas, atėjęs iš senų laikų kuriamas vašku ir dažais – tokio rezervinio marginimo būdu dažnai gaunami netikėti raštai. Vadinasi nei vieno darbo neįmanoma tiksliai atkartoti.  Todėl bėgant amžiams  žmonių susižavėjimas šia technika tik augo.

Batikos raštas pagal kūrėjo sumanymą gali būti labai sudėtingas arba visiškai paprastas, realistinis ir vaizdingas arba vien tik ekspresyvus. Naudojant sodrias kontrastingas spalvas, galima sukurti ryškius modernius raštus.

Šilko faktūra suteikia blizgesio dažų spalvoms, todėl atrodo, kad audinys švyti. Ši technika iš esmės paprasta bet vis dar galima pritaikyti daug skirtingos išraiškos būdų.  Kursu metu išbandysime trys batikos rūšys : karštąja batika, šaltąja batika ir tapyba ant šilko. Mėgautis šia technika ir palaipsniui atsiskleisti įvairiausioms vaško ir dažų galimybėms. Eksperimentuoti skirtingais audiniais ir technikomis.

Vilną velti galima sausuoju ir šlapiuoju būdu.

Sausuoju būdu veliami aksesuarai, žaislai, sagės, interjero detalės. Vilna badoma specialiomis adatomis, vilnos plaukeliai sukimba tarpusavyje.

Šlapiojo veltinio technika leidžia suvelti itin didelius darbus, tokius kaip rūbai, kilimai, batai. Šlapiajam vėlimui naudojamas vanduo ir muilas. Šlapiojo vėlimo technika dar turi vieną rūšį - nuno felt - vėlimą ant audinio. Nuno felt technikai naudojamas natūralus, plonas, retesnis audinys - šilkas, linas, medvilnė, viskozė. Nuno felt technika suveltas sukneles galima puikiausiai nešioti ir karštą vasaros dieną. Nuno felt būdas leidžia kurti besiūlį, įvairaus storio ir paskirties veltinį. Kursų metu galėsite suvelti įvairius rūbus: sukneles, liemenes, puspalčius, įvairių modelių bei kirpimų sijonus (tiesius, platėjančius, saulės) , išgauti skirtingas faktūras bei nuvelti patiems mažiausiems - naujagimiams, kūdikiams. Suvelsite proginius paltukus, švarkelius vaikams ir suaugusiems. Vilnos suteikiamu komforto jausmu verta mėgautis be ypatingų progų ir atrodyti stilingai ir nepakartojamai.

Šie kursai skirti norinčioms išmokti susikonstruoti bei pasisiūti norimo modelio gaminį. Mes išmoksime pasidaryti bazinio konstrukcinio pagrindo brėžinius pagal savo figūros matmenis, susimodeliuoti norimo modelio drabužius, pasidaryti lekalus. Daug dėmesio skirsime gaminių siuvimo – apipavidalinimo technologijai. Susipažinsime su sukirpimo taisyklėmis, darbų eiliškumu bei trūkumų taisymu.

Pradedantieji

Siūlome dviejų pusmečių juosmeninių gaminių siuvimo - modeliavimo (kursą) programą:

1 pusmetis

Pirmiausiai nusibraižysime, tiesaus silueto trisiūlio sijono su juosmeniu ar apsiuvu bazinio pagrindo brėžinį, pagal kurį susimodeliuosime norimo modelio sijoną, sukirpsime jį ir sudaigstysime. Pasipraktikuosime siūti siūles ir peltakius su siuvimo mašina ir pasisiūsime sijoną. Mazgų apdorojimo temos derinamos bendru grupės dalyvių susitarimu.

2 pusmetis

Šio kurso metu modeliuosime (moteriškas, vyriškas, vaikiškas ) kelnes bei jas siūsime. Vėliau mokysimės apdoroti sudėtingesnius mazgus- kišenes, raukinius, klostes, siūti apdailos peltakius ir t. t.

 

Pažengusieji