Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija 2022-uosius paskelbė Jono Meko (1922-2019) metais. Tad Bitės SMC mokiniai bei mokytojai balandžio 25-ąją Bitės SMC susirinko prisiminti šį filmų kūrėją, poetą, publicistą. Skaitėme J. Meko poeziją, kartu prisiminėme įvairius šio išskirtinio žmogaus gyvenimo faktus bei įkvėpti poezijos bandėme piešti savo namų simbolį.

Bitės SMC aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose, o pastaraisiais mėnesiais vyko net keli tarptautiniai „Erasmus+”projektų susitikimai įvairiose šalyse, iš kurių mokytojai parsivežė daug naujų idėjų bei įspūdžių. Taigi, nusprendėme, kad norime pasidalinti tuo, ką išmokome bei sužinojome, ir balandžio 26 dieną susitikome virtualiai.

Nepriklausomybės minėjimas„PASKELBĖME – ATKŪRĖME – APGYNĖME“, - tokiais žodžiais buvo pradėtas Bitės SMC bendruomenės renginys, skirtas Kovo 11-ajai paminėti.

Renginio pradžioje istorijos mokytoja Gražina Alikonienė papasakojo apie nueitą sudėtingą kelią siekiant Lietuvos nepriklausomybės. Po to mokiniai ir mokytojai klausydami A. Mamontovo dainos „Marso kanjonai“ rinko ir rašė gražiausius žodžius apie Lietuvą, su žodžiais „Lietuva“ ir „Laisvė“ kūrė akrostichą, dalyvavo muzikinėje viktorinoje „Dainos apie Lietuvą“.

Susirinkusieji ne tik paminėjo vieną iš svarbiausių Lietuvos valstybės datų ir pakartojo istorijos faktus, bet išėjo su mintimi, kad iškovotą laisvę reikia saugoti ir branginti.

Atbundant žemei, artėjant šv. Velykoms balandžio 11-14 dienomis mokymo centre vyko renginiai, kurių pagrindinė tema ir buvo „Velykos“.

Antradienį bendruomenės nariai mokėsi marginti margučius nuo seno mūsų krašte įprastu būdu – vašku. Technologijų mokytoja Stasė Jurkevičienė supažindino susirinkusius su kiaušinių dažymo vašku tradicijomis, atskleidė šios technologijos paslaptis bei pamokė raštų. Kūrybinio užsiėmimo metu dalyviai sužinojo, kad ženklai ir margučių spalvos turi savitą reikšmę, o namuose laikomi margučiai saugo sodybą nuo Perkūno.

Trečiadienį ir ketvirtadienį ispanų kalbos mokytojas Algimantas Dugnas pristatė bendruomenei kitokias šv. Velykas ir surengė „Kokosų fiestą“. Ši tradicija kilusi iš Venesuelos.

Kovo 8 d. vyresniųjų klasių mokiniai kartu su mokytojais keliavo po garsiausio Lietuvos dailininko paveikslų pasaulį. Prieš šią neįprastą kelionę mokiniai per lietuvių ir užsienio kalbų pamokas susipažino su M. K. Čiurlionio asmenybe ir kūryba.

„Angelų takais“- taip vadinamas virtualios realybės filmas apie M. K. Čiurlionį. Filmas supažindino su 60 tiek labai gerai žinomų ir lengvai atpažįstamų, tiek rečiau matomų lietuvių dailininko paveikslų: „Ramybe“, „Angelėliais“, „Aukuru“, „Angelu“, „Žinia“, „Saule“... Žiūrėdami filmą mokiniai ir mokytojai virtualiai keliavo po paveikslų pasaulį - pajuto, kaip skrenda paukščiai, kartu nusileido nuo kalno, kilo nuo bedugnės ligi debesų, pasinėrė į muziką... Tie pojūčiai buvo nepakartojami...

Visi dalyviai liko sužavėti ir vienbalsiai sutiko, kad toks filmas yra pats geriausias būdas pažinti
meną.

Tarptautinę Teatro dieną Bitės SMC mokiniai ir mokytojai paminėjo aplankydami du skirtingo žanro spektaklius.

Kovo 24 dieną bendruomenės nariai ėjo į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą ir žiūrėjo K. Glušajevo režisuotą spektaklį „Julija“. Spektaklyje savitai šiuolaikiniam žiūrovui pristatoma įvairiapusė ir iki šiol gana siaurai suprasta rašytojos Žemaitės asmenybė. Žemaitės asmenybė spektaklyje atsiskleidžia per mažus fragmentus, per tai, ką kurdama vaidmenį apie ją sužino šių dienų veikėja Dora. Žiūrėdami spektaklį mokiniai sužinojo, kad Žemaitė buvo įsimylėjusi jaunesnį vyrą, keletą metų (1916–1921) keliavo po Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių kolonijas, sakė uždegančias kalbas, su advokatu Andriumi Bulota ir jo žmona Aleksandra rinko aukas nukentėjusiems nuo karo (surinko per 30 tūkst. dolerių). Taip pat, kad jos pamėgta valstietiška skarelė buvo tarsi protesto ženklas, „egzotika“ tarp šilkais pasidabinusių ponių. Spektaklio metu ir mokiniai, ir mokytojai galėjo kitu žvilgsniu pažvelgti į Žemaitę bei iš naujo permąstyti meilės, karjeros, asmeninių santykių, laisvės ir emancipacijos temas.

paskaitos momentaiTęsiant projektą „Mokomės kartu: pažinkime vienas kito kultūrą ir tradicijas“ kovo 7 d. vyko nuotolinė arabų kalbos mokytojo Aymano paskaita apie moteris arabų kultūroje. Mokytojas Aymanas papasakojo, kaip arabai įsivaizdavo moters padėtį įvairiose epochose: iki islamo, esant
islamui ir šiuolaikinėje islamiškoje visuomenėje. Po paskaitos pranešėjas sulaukė nemažai klausimų, vyko įdomios diskusijos.