„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

INTERACTE
ErasmusPlus
Gabrielės Petkevičaitės-Bitės SMC

„ERASMUS+“ KA2 projektas „Interaktyvus technologijų naudojimas suaugusiųjų švietime“ (INTERACTE)
Nr. 2019-1-IS01-KA204-051143

Pirmasis projektinis susitikimas
LIETUVA, VILNUS. 2019 m. gruodžio 09–13 d.

Kristina Martinavičiutė
Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės–Bitės suaugusiųjų mokymo centro projektų koordinatorė, etikos vyresnioji mokytoja, psichologė

2019 m. gruodžio 09–13 dienomis Vilniuje (Lietuva), vyko pirmasis „Erasmus+“ KA2 projekto „Interaktyvus technologijų naudojimas suaugusiųjų švietime“ (INTERACTE) Nr. 2019-1-IS01-KA204-051143 partnerių susitikimas.

Susitikime dalyvavo 13 suaugusiųjų švietėjų ir projektų koordinatorių iš Islandijos, Ispanijos, Italijos, Kroatijos, Vokietijos ir nemažai suaugusiųjų švietėjų iš Bitės SMC.

Šio projektinio susitikimo tikslas buvo Bitės SMC organizuojamas 5 dienų praktinis seminaras „IT naudojimas Bitės SMC: nuotolinio mokymosi, užsienio kalbų mokymo ir darbo su migrantais praktiniai pavyzdžiai“.

Kadangi tai buvo pirmasis projekto partnerių susitikimas, tad pirmąją susitikimo dieną buvo skiriama nemažai dėmesio partnerių susipažinimui, lūkesčių išsakymui. Prisistačius visiems partneriams, projekto koordinatorė iš Islandijos detaliai papasakojo apie projekto tikslus bei uždavinius. Bitės SMC pavaduotojas ugdymui Mindaugas Geryba skaitė pranešimą apie informacinių technologijų naudojimą administruojant suaugusiųjų švietimo procesą, o mokymo centro direktorė direktorė Inga Jagelavičiūtė papasakojo apie įvairių IT priemonių naudojimo Lietuvos suaugusiųjų švietime tendencijas.

Antroji projektinio susitikimo diena daugiausiai buvo skirta modulinio mokymo Bitės SMC pristatymui ir praktiniams užsiėmimams „Moodle“ nuotolinio mokymo platformoje: Bitės SMC mokytoja Eglė Stankevičienė iš pradžių skaitė teorinį pranešimą, o po to susirinkusieji partneriai patys mokėsi nuotolinio mokymo platformoje „Moodle“ kurti įvairias užduotis. Antroje dienos pusėje biologijos mokytoja Rasa Pilkienė organizavo praktinį seminarą, kurio metu dalyviai visi kartu kūrė įvairias užduotis naudodamiesi „Quizlet“ programa.

Trečioji projektinio susitikimo diena buvo skirta ekskursijai į Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą. Taip pat partneriai lankėsi modernaus meno muziejuje MO.

Ketvirtąją susitikimo dieną partneriai susipažino su migrantų mokymo aktualijomis Bitės SMC: kokios praktinės taikomosios programėlės yra naudojamos, siekiant padėti migrantams kuo efektyviau išmokti užsienio kalbas, su kokiais didžiausiais iššūkiais susiduria mokytojai. Anglų kalbos mokytoja Indrė Adomaitienė ir informacinių technologijų bei matematikos mokytoja Rasa Dauguvietytė visiems dalyviams parodė įvairių praktinių užduočių. Partneriai kartu kūrė įvairius praktinius pratimus ir testus, naudodamiesi „Flippity“, „Learning Apps“, „Socrative“, „Kahoot“, “Padlet“ programomis.

Kiekvienos projektinio susitikimo dienos pabaigoje būdavo organizuojama neilga visų dalyvavusiųjų veiklos refleksija, kurios metu dalyviai stengėsi atsakyti į klausimą ką naujo jie šiandien sužinojo ir kaip jaučiasi dienos pabaigoje.

Penktoji diena buvo skirta koordinatorių susitikimui bei visiems projekto dalyviams skirtai ekskursijai Vilniaus senamiestyje.

Koordinatorių susitikimo metu buvo priimti sprendimai dėl įvairių projekto veiklų, susitikimo datų/vietų ir kitų svarbių klausimų:

  1. Nuspręsta, kad projekto logotipą ir projekto internetinį puslapį kuria Bite AEC. Numatyta, kad projekto logotipas ir projekto internetinis puslapis (platforma) bus sukurti iki 2020 vasario 01 dienos. Jau po šios dienos, projekto internetinis puslapis bus pildomas partnerių pranešimais, įvairia projekto medžiaga.
  2. Iki kito projektinio susitikimo (2020 kovo 1-os dienos) Bitė SMC parengia „Europass“ dokumentus visiems projekto partneriams.
  3. Buvo sutartos kelių ateinančių susitikimų datos. Dėl įvairių partnerių planų, seminarų organizavimo galimybių savose šalyse, buvo nuspręsta, jog kai kurios organizacijos apsikeis vietomis organizuodamos susitikimus savo šalyse. Taigi, kai kurie susitikimai vyks šiek tiek kitu laiku, negu buvo numatyta paraiškoje. Tačiau keičiant numatytas susitikimų vietas, buvo pirmiausiai kreipiamas dėmesys į projekto rezultatus bei veiklas, kad nenukentėtų numatytos projekto veiklos bei numatomi projekto rezultatai.
  4. Aptartos sutartys tarp koordinatorių ir partnerių, aktualūs finansiniai klausimai ir veiklų įgyvendinimo terminai.

Pirmojo susitikimo dalyviai

KROATIJA (Ustanova za obrazovanje odraslih Dante)

  • Patrizia Pitacco
  • Antonela Marjanušić

ISPANIJA (CEPA San Ildefonso–La Granja)

  • Clara Ramos
  • Francisco Javier Santa-Isabel

VOKIETIJA (Stephansstift Zentrum für Erwachsenenbildung)

  • Ronja Kummer
  • Johann Theessen
  • Jürgen Hosang

ISLANDIJA (Mimir - Lifelong learning centre)

  • Irma Matchavariani
  • Anney Thorvaldsdottir
  • Sigridur Jonsdottir

ITALIJA (International Language School)

  • Marco Ciminiera
  • Anna Paola Caccavo
  • Marco Miglionico

LIETUVA (Bitė SMC)

  • Kristina Martinaviciute
  • Inga Jagelaviciute
  • Mindaugas Geryba
  • Eglė Stankevičienė
  • Indrė Adomaitienė
  • Rasa Dauguvietytė
  • Rasa Pilkienė