Kviečiame susipažinti su „Erasmus+” KA2 projekto „NEWS“ („Ugdykime sėkmingai“ Nr. 2019-1-EE01-KA204-051675) rezultatais
Projekto „NEWS“ partneriai iš Estijos, Ispanijos, Lietuvos, Kroatijos, Slovakijos ir Vokietijos parengė metodinę medžiagą. Jei jums įdomu kaip sėkmingai ugdyti kritinį mąstymą mokant užsienio kalbų, informacinių technologijų, medijų raštingumo, tai tikrai užsukite į projekto „NEWS“ svetaine, kur galėsite ne tik susipažinti su metodine medžiaga, bet taip pat ją atsisiųsti:
http://www.neweducators.eu/.../05/NEWS_Methodology_EN.pdf
Taip pat galite atsisiųsti NEWS mokymo vadovą naujiems ir mažai patirties turintiems suaugusiųjų švietėjams:
http://www.neweducators.eu/.../NEWS_Manual-for-training...
Visa ši medžiaga kol kas yra pateikta anglų kalba ir visų projekto partnerių kalbomis.
Informacija ir įvairių metodų aprašymai, kuriuos rasite projekto „NEWS“svetainėje, gali būti labai įdomūs ir naudingi tiek naujiems, tiek patyrusiems suaugusiųjų švietėjams. Ir ne tik jiems!

„Erasmus+” KA2 projektas „NEWS“ („Ugdykime sėkmingai“ Nr. 2019-1-EE01-KA204-051675) yra remiamas „Erasmus+“ programos.

„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

New Education width success
 ErasmusPlus
Gabrielės Petkevičaitės-Bitės SMC

„ERASMUS+“ KA2 PROJEKTAS „Erasmus+“ KA2 projektas „Ugdykime sėkmingai“ (NEWS).

Nr. 2019-1-EE01-KA204-051675

Pirmasis projektinis susitikimas
ISPANIJA (BAJAMAR/TENERIFĖ). 2019 m. lapkričio 04–05 d.

Kristina Martinavičiutė
Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės–Bitės suaugusiųjų mokymo centro projektų koordinatorė, etikos vyresnioji mokytoja, psichologė

2019 m. lapkričio 04–05 dienomis Bajamar (Ispanija), vyko pirmasis „Erasmus+“ KA2 projekto „Ugdykime sėkmingai“ (NEWS) Nr. 2019-1-EE01-KA204-051675 partnerių susitikimas.

Susitikime Bitės SMC atstovavo projekto koordinatorė Kristina Martinavičiutė ir mokymo centro pavaduotojas ugdymui, informacinių technologijų vyresnysis mokytojas Mindaugas Geryba.

Taip pat susitikime dalyvavo ir partneriai iš projektą koordinuojančios Estijos, dviejų Vokietijos organizacijų, Kroatijos bei Slovakijos. Susitikimą organizavo partneriai iš Tenerifės (Ispanija).

Šio, pirmojo trijų metų trukmės, projektinio susitikimo metu, daugiausiai dėmesio buvo skiriama partnerių susipažinimui, savo lūkesčių išsakymui, pasidalinimui projektine ir suaugusiųjų mokymo patirtimi savo šalyse.

Taip pat projekto koordinatorė iš Estijos detaliai išaiškino administracinius ir finansinius klausimus, kartu su partneriais diskutavome apie veiklų įgyvendinimo terminus.

Buvo aptarta ir patvirtinta detali veiklų programa ateinantiems šešiems mėnesiams. Kiekvienas partneris įsipareigojo atlikti tam tikras užduotis. Buvo susitarta dėl detalaus plano kaip bus rengiamas pirmasis intelektinis produktas, pasiskirstytos užduotys tarp partnerių. Aptarta kas paruoš įvairius projekto dokumentus, kurs projekto sklaidos planą, logotipą, internetinį puslapį ir t.t.

Daug dėmesio buvo skiriama būsimo laikotarpio tarp susitikimų veiklos planavimui. Taip pat buvo aptarti preliminarūs antrojo ir trečiojo intelektinių produktų rengimo terminai, kelių ateinančių susitikimų datos.

Antroji projektinio susitikimo diena buvo skirta apsilankymui susitikimą organizuojančios institucijos „Planeta Ciencias“ mokslo muziejuje, kur visi partneriai klausėsi paskaitos ir tyrinėjo muziejaus įdomybes. Kadangi projekto paraiškoje yra numatyti net trys intelektiniai produktai ir tikrai daug veiklų, partneriai turėjo galimybę toliau diskutuoti dėl projekto veiklų terminų ir darbų įgyvendinimo būdų.

Vėliau visi kartu partneriai vyko į apžvalginį vizitą Teidės observatorijoje ir į Teidės nacionalinį parką.