Erasmus+
Gabrielės Petkevičaitės-Bitės SMC

ERASMUS+ KA2 projektas

CHEST

CHEST „Kultūros ir gamtos paveldas yra Europos stiprybė ir lobis”

Koordinatorius:

Lenkija: „Bialystoko trečiojo amžiaus universitetas“. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Partneriai:

Lietuva: „Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centras“. www.gpbite.eu

Portugalija: „Rio Maior senjorų universitetas“. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Turkija: „Visuotinio vystymosi asociacija“. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

2019 m spalio 9-12 dienomis Lenkijoje, Bialystoko mieste startavo 2 metų trukmės Erasmus+ KA2 projektas CHEST „Kultūros ir gamtos paveldas yra Europos stiprybė ir lobis”, NR. Nr. 2019-1-PL01-KA204-065425. Projektiniame susitikime dalyvavo anglų kalbos mokytoja Indrė Adomaitienė bei dir.pavaduotoja, rusų k. mokytoja Marija Jatkevič.

Projekto tikslai

CHEST projektas įsivaizduojamas kaip skrynia, į kurią projekto eigoje sudėsime praktinių mokymų metu gautą informaciją ir kultūrinius įspūdžius apie ES turtus, apie šalių partnerių kultūrinį ir gamtos paveldą. Projekto rezultatai daugiausia siejami su Europos ir Turkijos kultūros ir gamtos paveldo reikšmės suvokimu. Kiti tikslai: edukacinių priemonių, parodančių šio projekto svarbius pasiekimus, sukūrimas, informacinių ir mokomųjų priemonių, kuriuos pedagogai naudos savo būsimame darbe, kūrimas.

Rezultatai

  1. Didinti keturių Europos organizacijų galimybes veikti tarpvalstybiniame lygmenyje, keistis idėjomis, praktikomis bei metodais, didžiuotis Europos kultūros ir gamtos paveldu
  2. Mažinti socialinę atskirtį mokant senjorus IKT bei lavinant anglų kalbos žinias.
  3. Tobulinti ES bendrystės idėją įgyvendinant šį projektą, kurti spektaklius pristatant bendrą projekto dalyvių šalių kultūros paveldą.
  4. Kurti edukacines perspektyvas projekto dalyviams, skatinant jų dalyvavimą integruotoje meninėje veikloje (muzika, dainavimas, ritmas, šokiai, teatras, tapyba ir fotografija, tradicinė virtuvė).

Ilgalaikiai rezultatai

  1. Projekto metu bus parengta 75 pedagogų grupė, siekianti Europos integracijos per žinių perdavimą ir kultūrinio Europos ir Turkijos paveldo populiarinimą.
  2. Bus sukurta mokomoji medžiaga, kuria galės naudotis suaugusiųjų edukatoriai, dalyvaujantys šitame projekte.
  3. Bus sukurtas ir išliks CHEST projekto internetinis puslapis, atspindintys projekto veiklas ir rezultatus. Jame bus sukelta esminė projekto informacija ir medžiagos.
  4. Bus rašomi straipsniai aktualiomis temomis, kurie supažindins skaitytojus su projekto eiga, organizuojamos  viešos parodos partnerių organizacijose, projekto dalyvių nutapyti paveikslai bus skirti prizams ir apdovanojimams.
  5. Bus sukurta elektroninė knyga, paruoštas DVD su projekto metu kurtais spektakliais.
  6. Bus sukurta daina projekto tema.

Jei norite daugiau paskaityti apie projekto įgyvendinimo veiklas bei pasiektus rezultatus, kviečiame aplankyti projekto internetinį puslapį: http://chest-eu.com/

CHEST projektas yra finansuojamas iš Europos Komisijos „Erasmus+“ programos