Rytietiškų šokių grupė

Rytietiški šokiaiRytietiškų šokių grupėje mokomasi pagrindinių šokio judesių, taisyklių. Tai ne tik puiki mankšta kiekvienai kūno daliai, tai - filosofija. Rytietiški šokiai turi tūkstantmetines tradicijas ir amžių patikrintą naudą moters sveikatai - stuburui, dubens organams, raumenims, sąnariams, formuoja taisyklingą laikyseną, gražią eiseną. Šokdamos mokomės mylėti, gerbti save, didžiuotis savo moteriškumu. Atskleidžiame savo emocijas, kūrybiškumą. Šokio metu dalyvauja ne tik kūnas, bet ir siela, protas. Kūnas lavėja, darosi sveikesnis, energingesnis, judesiai tampa plastiškesni. Protas dalyvauja įsimenant šokių eigą, mąstant, kaip judėti, kaip išlaikyti pusiausvyrą, ką padaryti, kad šokis būtų įdomesnis, gražesnis. Kartu su kūnu lavinasi ir mūsų siela. Šokdamos esame laimingesnės, jaučiame gilesnes emocijas. Taip siela vystosi, auga.

Rytietiškiems šokiams nebūtinas partneris, dauguma mankštos judesių atliekami statiškai, todėl tinka visokio amžiaus, visokios figūros moterims – ir jaunoms, ir vyresnėms, ir lieknoms, ir stambioms, savimi pasitikinčioms ir nepasitikinčioms. Čia galime patenkinti savo norą būti princesėmis, puoštis, žavėti. Puiki muzika, puošnūs kostiumai, šilko skaros, papuošalai – tai padeda atitrūkti nuo kasdienybės, džiaugtis, švęsti, pasinerti į pasakų pasaulį. Rytietiški, arba pilvo, šokiai daugelyje šalių pripažinti kaip gydomieji. Vokietijoje, o ir dalyje Rytų šalių, kaip Libane, Jordanijoje, pilvo šokių užsiėmimai yra organizuojami prie moterų klinikų ir, skyrus gydytojui, juos apmoka ligonių kasos. Jau ir Lietuvoje nemažai gydytojų savo pacientėms rekomenduoja pilvo šokius stuburui ir sąnariams stiprinti, spręsti moteriškas ir psichologines problemas.

Nemažai mano mokinių atidarė savo pilvo šokių klubus, dalyvauja konkursuose. Vykstame į seminarus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

GRUPĖS:
RYTIETIŠKŲ ŠOKIŲ PAŽENGUSIŲJŲ GRUPĖ – klasikiniai egiptietiški pilvo šokiai – mankšta, tempimo pratimai, choreografija, judesių energetika, meditacija, rytietiško šokio filosofija.

Užsiėmimai skirstomi į dvi dalis. Pirmoje - treniruotę pradedame atsipalaidavimu, susikaupimu, „grįžimu į save“. Apšilimo metu atliekame tempimo pratimus, išjudiname kaklo, pečių, rankų sąnarius. Mokomės įvairių pilvo šokio žingsnelių, jų kombinacijų. Mankšta vyksta maždaug 45 minutes. Kruopščiai išmankštiname visą kūną, atlikdamos daugybę įvairių pilvo šokio judesių, mokomės naujus, tobuliname jau žinomus pratimus. Naudojame šokio su skaromis elementus. Treniruotės metu skiriame daug dėmesio eisenai, laikysenai, rankų plastikai, netgi žvilgsniui. Mokomės pilvo šokių ritmų. Kartais treniruotes paįvairiname pokalbiais apie moteriškumą, savo vertės pajautimą, jausmų, sielos dalyvavimo svarbą šokyje ir gyvenime, sceninę laikyseną.

Antroje dalyje daugiausia mokomės klasikinių įvairių stilių egiptietiškų pilvo šokių: oriental, balady, steet shabi, eskandarani, gavazi ir kitų. Tačiau stengiamės neatsilikti ir nuo pasaulinių tendencijų – pilvo šokį kartais paįvairiname šiuolaikiniais elementais, įpiname tango, polinezietiškų ar balkangybsi elementų. Daugiausiai mokomės originalaus šokio choreografijos, atsivežtos iš Kaire, Latvijoje, Lietuvoje vykusių pilvo šokių seminarų, kuriuos vedė žymūs pilvo šokio mokytojai ir šokėjai. Ypatingą dėmesį skiriame pilvo šokio koncepcijai, estetikai ir filosofijai.

RYTIETIŠKŲ ŠOKIŲ PRADEDANČIŲJŲ GRUPĖ - klasikinio egiptietiško pilvo šokio pagrindų mokymasis, mankšta, tempimo pratimai, meditacija, rytietiško šokio filosofija.

Treniruotę pradedame atsipalaidavimu, susikaupimu, „grįžimu į save“. Apšilimo metu atliekame tempimo pratimus, išjudiname kaklo, pečių, rankų sąnarius. Pagal originaliai paruoštą programą treniruočių metu išmokstame pagrindinių pilvo šokių elementų - pratimų, judesių, jų kombinacijų, susipažįstame su svarbiausiais pilvo šokio žingsneliais. Viską kruopščiai išaiškiname ir išanalizuojame, kad ne tik atliktume reikalingus judesius, bet ir žinotume, ką jie reiškia, kuo naudingi sveikatai, kada naudojami. Išmokstame keletą šokio elementų. Pastebėjau, kad yra moterų, nenorinčių mokytis choreografijos, dalyvauti pasirodymuose, nes joms tai didelis stresas. Todėl šioje grupėje orientuojamės į sveikatingumą, mankštą ir geras emocijas. Pagal grupės lygį ir pageidavimus, mokomės tik trumpučių, paprastų judesių, kad atsirastų suvokimas, kaip išmokti pratimai jungiami tarpusavyje ir kaip gimsta šokis.

Užsiėmimų trukmė – 1,5 val.

Šokių vadovė Inga Janulienė

Kontaktai: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 867403800, 86700793