eu-prj 50plus smpf

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Grundtvig paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, o šią programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės–Bitės suaugusiųjų mokymo centro vykdomo Grundtvig mokymosi partnerystės projektas „MOBILE 50+"

MOBILE DEVICES AND WEB 2.0-NEW PERSPECTIVE IN ICT FOR DIGITAL INCLUSION IN EUROPE"
("Mobilieji prietaisai ir Web 2.0 – naujos skaitmeninių IKT technologijų diegimo galimybės Europoje")

 

 

Nr. LLP – GRU – MP – 2012 – LT – 00008
ANTRASIS PROJEKTINIS SUSITIKIMAS
ŠVEDIJA, SODERTALJE
2013 kovo 05 – 10

 

2013 metų kovo 5 – 10 dienomis Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės–Bitės suaugusiųjų mokymo centro darbuotojai dalyvavo antrajame projektiniame susitikime, kuris vyko Švedijoje, Sodertalje. Susitikime dalyvavo anglų ir rusų kalbos mokytoja metodininkė Teresė Nijolė Stančikienė, anglų kalbos mokytoja Janina Maldžiūtė ir projekto koordinatorė, etikos vyresnioji mokytoja, psichologė Kristina Martinavičiutė.

Šio projektinio susitikimo metu partneriai iš Vokietijos (iš dviejų skirtingų organizacijų Berlyne ir Kylyje), Turkijos, Suomijos (iš dviejų skirtingų organizacijų), Švedijos ir Lietuvos pristatė, kokios veiklos buvo atliktos po susitikimo Vokietijoje, kaip 50+ mokiniai yra mokomi naudojant planšetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus, įvairias Web 2.0 priemones.

Buvo aptartos mobiliųjų prietaisų, naudojamų suaugusiųjų švietime ir 50+ mokyme, techninės savybės bei Android ir Apple operacinių sistemų specialiųjų taikomųjų programėlių panaudojimas. Partneriai diskutavo, kaip sėkmingiau panaudoti įvairius mobiliuosius prietaisus suaugusiųjų švietime. Projekto koordinatoriai vokiečiai pasidalijo patirtimi, kaip Android bei Apple operacinės sistemos planšetiniuose kompiuteriuose ir išmaniuosiuose telefonuose yra naudojami jų organizacijose mokant senjorus.

Partneriai visi kartu mokėsi kurti ir maketuoti trumpus filmus, taikyti „istorijos pasakojimo“ metodą, mokėsi naudoti įvairias Android ir Apple operacinių sistemų specialiąsias taikomąsias programėles šioms užduotims:

  • QR kodų šifravimas (i – nigma, RedLaser, gogr.me, grDroid);
  • elektroninės knygos rašymas (Readlist, Bluefire Reader);
  • internetinių dienoraščių (tinklaraščių) (blog‘ų) kūrimas.

Taip pat buvo aptartos kitų projektinių susitikimų datos, veiklų įvertinimo instrumentai, numatomi darbai, kuriuos atliks kiekviena organizacija iki kito susitikimo.

Projekto partneriai iš Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Turkijos, Lietuvos
Projekto partneriai iš Vokietijos, Švedijos, Suomijos, Turkijos, Lietuvos

...Sena ir nauja...
...Sena ir nauja...

Sertifikatų įteikimas
Sertifikatų įteikimas

Vienas iš daugybės Švedijos nykštukų Stokholmo senamiestyje
Vienas iš daugybės Švedijos nykštukų Stokholmo senamiestyje

Siauriausia Stokholmo gatvelė
Siauriausia Stokholmo gatvelė

Darbas grupėje
Darbas grupėje

 

Kristina Martinavičiutė
Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės–Bitės suaugusiųjų mokymo centro projektų koordinatorė,
etikos vyresnioji mokytoja, psichologė