eu-prj 50plus smpf

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Grundtvig paprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, o šią programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės–Bitės suaugusiųjų mokymo centro vykdomo Grundtvig mokymosi partnerystės projekto „MOBILE 50+"

MOBILE DEVICES AND WEB 2.0-NEW PERSPECTIVE IN ICT FOR DIGITAL INCLUSION IN EUROPE"
"Mobilieji prietaisai ir Web 2.0 – naujos skaitmeninių IKT technologijų diegimo galimybės Europoje"

 

Nr. LLP – GRU – MP – 2012 – LT – 00008
PENKTASIS PROJEKTINIS SUSITIKIMAS
VOKIETIJA, KYLIS
2014 kovo 25 – 30

 

2014 metų kovo 25 – 30 dienomis Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės – Bitės suaugusiųjų mokymo centro darbuotojai ir besimokantieji dalyvavo penktajame projektiniame susitikime, kuris vyko Vokietijoje, Kylyje (susitikimo šeimininkai iš Kylio yra ir viso projekto koordinatoriai). Susitikime dalyvavo vokiečių kalbos mokytojas Arūnas Jasikevičius, mokymo centro duomenų bazių tvarkymo specialistė, sekretorė - operatorė Jurgita Jankauskienė ir du besimokantieji: Natalija Tuchto, Diana Zviedrienė.

Šio projektinio susitikimo metu partneriai iš Vokietijos (iš dviejų skirtingų organizacijų Berlyne ir Kylyje), Turkijos, Suomijos (iš dviejų skirtingų organizacijų), Švedijos ir Lietuvos pristatė, kokios veiklos buvo atliktos po ankstesnio susitikimo, pasidalijo gerąja patirtimi.

Projekto partneriai papasakojo apie susitikimą Trojoje, pristatė sukurtas elektronines knygas ir parodė, kaip jas kūrė, kokias programas naudojo. Susitikimo dalyviai išbandė muziejų programėlę KiMuMe, kurią naudodami susipažino su Kylio miestu.

Buvo pristatytas lietuvių mokytojų bei besimokančiųjų senjorų sukurtas filmas apie projektinį susitikimą Švedijoje. Dalyviai pristatė pranešimus apie kalbų mokymo taikomąsias programėles („Apps“), kurias jie naudoja savo darbe ir kasdieniame gyvenime, pasidalijo įspūdžiais, kas sekasi geriausia, o kas prasčiau, kas mokiniams patinka ir pan. Lietuvos komanda skaitė du pranešimus:

  1. Veiklos, nuveiktos mokymo centre po paskutiniojo projektinio susitikimo Turkijoje;
  2. Pranešimas apie kalbų mokymą naudojant įvairius mobiliuosius įrenginius - šis pranešimas buvo parengtas kelių mokytojų, remiantis patirtimi mokymo centre.

Po pristatymų visi projekto dalyviai galėjo praktiškai išbandyti mobiliąsias aplikacijas, pabandyti, kaip jos veikia.

Susitikimo metu buvo aptarti kiekvienos šalies internetiniai dienoraščiai (blog‘ai). Išsakytos mintys, kaip juos galima būtų patobulinti, siekiant efektyvesnės projekto veiklos sklaidos.

Susitikimo metu partneriai taip pat aptarė kito susitikimo Suomijoje eigą, ruošėsi galutinei ataskaitai, dalijosi idėjomis apie naujai ruošiamą projektą, susitarė dėl „Skype“ konferencijos laiko.