Erasmus+ Gabrielės Petkevičaitės-Bitės SMC

ERASMUS+ KA2 PROJEKTAS „SUAUGUSIŲJŲ ĮGŪDŽIAI Į DARBĄ ORIENTUOTAM PERSILAUŽIMUI“ (ASK4JOB). Nr. 2017-1-IT02-KA204-036755

Kristina Martinavičiutė
Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės – Bitės suaugusiųjų mokymo centro projektų koordinatorė, etikos vyresnioji mokytoja, psichologė

2017 metais Bitės SMC pradėjo įgyvendinti naują 3 metų trukmės Erasmus+ KA2 projektą „Suaugusiųjų įgūdžiai į darbą orientuotam persilaužimui” (ASK4JOB).

Projekto idėja gimė įvertinus šiuo metu Europoje esančią situaciją, kai nemažai žmonių neturi tinkamų skaitymo bei rašymo įgūdžių, o daugybės žmonių skaičiavimo bei skaitmeniniai įgūdžiai yra tikrai silpni. Tokia realybė kelia grėsmę nedarbu, skurdu ir socialine atskirtimi. Daugiau nei pusė iš 12 milijonų ilgalaikių bedarbių yra laikomi žemos kvalifikacijos darbuotojais. ASK4JOB savo projekto veiklomis siekia mokyti žmones, norinčius įgyti išsilavinimą, tinkantį šiuolaikinei darbo rinkai. Ypatingas dėmesys projekte yra skiriamas skaitmeninių įgūdžių tobulinimui bei atitinkamoms skaitmeninėms kompetencijoms. Vienas iš projekto tikslų yra parengti priemonių rinkinį, skirtą įvertinti ilgalaikių bedarbių mokymosi būdus bei skaitmeninio raštingumo gebėjimus. ASK4JOB projekto tikslai yra šie: 1) skaitmeninio pilietiškumo įgyvendinimas ir skaitmeninių įgūdžių plėtra; 2) vienodos prieigos prie interneto sukūrimas, parama naujovėms, kūrybiškumo ugdymas.

Projekte dalyvauja net 11 organizacijų iš 9 šalių (Belgija, Bulgarija, Graikija, Italija, Ispanija, Lenkija, Lietuva, Švedija, Turkija). Projekto trukmė: 2017 – 2020 metai.

 

KOORDINATORIUS:

ITALIJA: „Profesinio mokymo organizacija Erifo“. www.erifo.it

 

PARTNERIAI:

ISPANIJA: „Konsultuojanti organizacija“. www.fygconsultores.com

TURKIJA: „Turgutlu savivalda“. www.turgutlu.gov.tr

GRAIKIJA: „Geriausių kibernetinių sprendimų privati įmonė“. www.bestcybernetics.com

GRAIKIJA: „Vidurinio ugdymo direktoratas“. www.didechan.gr

ŠVEDIJA: „Foxpopuli“. www.foxpopuli.net

LIETUVA: „Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centras“. www.gpbite.eu

LENKIJA: „Lodzės humanitarinių ir ekonomikos mokslų akademija“. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

LENKIJA: „Privačių įmonių ir demokratijos fondo institutas“. www.iped.pl

BULGARIJA: „Verslo švietimo fondas“. www.fbo.bg

BELGIJA: „Europos telecentras AISBL“. www.telecentre-europe.org