Nordplus programą finansuoja Šiaurės Ministrų Taryba

nordplus
 
Gabrielės Petkevičaitės-Bitės SMC

Nordplus projektas „Kūrybiški mąstymo būdai kovai su bedarbyste“

Nr. NPAD-2019/10192
Pirmasis projektinis susitikimas
LATVIJA, JELGAVA. 2019 m. rugpjūčio 28–30 d.

Kristina Martinavičiutė
Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės – Bitės suaugusiųjų mokymo centro projektų koordinatorė, etikos vyresnioji mokytoja, psichologė

2019 m. rugpjūčio 28–30 dienomis Jelgavos mieste (Latvija) įvyko pirmasis Nordplus projekto „Kūrybiški mąstymo būdai kovai su bedarbyste” partnerių susitikimas. Projektiniame susitikime Bitės SMC atstovavo projekto koordinatorė, etikos mokytoja ir psichologė Kristina Martinavičiutė, technologijų mokytoja Stasė Jurkevičienė ir anglų kalbos mokytoja Giedrė Valūnaitė-Oleškevičienė.

Susitikime dalyvavo po 3 suaugusiųjų švietimo specialistus iš visų projekte dalyvaujančių šalių: Estijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Švedijos. Projekto trukmė: vieneri metai, o koordinatoriai – Latvijos nevyriausybinė organizacija.

Pirmąją susitikimo dieną visi partneriai pristatė savo organizacijas, buvo skiriama nemažai dėmesio lūkesčiams, susijusiesiems su šiuo projektu, taip pat visų partnerių įgyvendintų projektų įvairovei. Po to visi partneriai susipažino su kūrybiško mąstymo metodu: šio metodo istoriją, tikslus, galimybes labai kūrybingai pristatė didelė ir aktyvi komanda iš Latvijos.

Antroji ir trečioji susitikimo dienos buvo skirtos darbui pagal kūrybiško mąstymo metodą: visi partneriai, pasiskirstę į grupes, turėjo spręsti problemas, susijusias su bedarbystės mažinimu. Buvo tikrai įdomu dirbti komandose, kurias sudarė partneriai iš skirtingų Europos šalių, turintys labai skirtingas patirtis mažinant bedarbystę savo šalyse. Latvijos komanda, gerai išmananti kūrybingo mąstymo metodą, visas tris dienas aktyviai mokė susirinkusiuosius kaip galima šį metodą panaudoti savo šalyse bei suaugusiųjų švietimo organizacijose.

Trečiąją susitikimo dieną vyko projekto koordinatorių iš visų šalių susitikimas, kuriame buvo pasirašytos sutartys, aptarti finansiniai klausimai bei veiklos, kurias kiekviena šalis privalo įgyvendinti iki susitikimo Švedijoje balandžio mėnesį (balandžio 22-24 dienomis): seminarų organizavimas, metodologinės medžiagos paruošimas, besimokančiųjų ir bedarbių mokymų organizavimas.

Per visas tris susitikimo dienas, priimančioji organizacija tikrai daug dėmesio skyrė ir kultūrinei programai: visi kartu partneriai vyko į Rygą, kur Latvijos nacionaliniame operos ir baleto teatre žiūrėjo baletą „Mėlynasis Dunojus“, lankėsi neseniai pastatytoje Latvijos nacionalinėje bibliotekoje, buvo organizuota įdomi ekskursija į Jelgavos ir Rundalės pilis.