20160112 tomas razmus 00312016 m. sausio 12 d. Lietuvos edukologijos universiteto galerijoje „Verdenė“ vyko mokinių tapybos ant šilko ir vilnos vėlimo darbų parodos „Rankdarbių skrynia“ atidarymas. Į renginį susirinko Bitės SMC bendruomenės nariai, parodą surengusios mokytojos, darbų autorės, svečiai, GMTF darbuotojai – galerijos šeimininkai.


Technologijų mokytoja Stasė Jurkevičienė padėkojo mokymo centro direktorei ir LEU Technologijų ir technologinio ugdymo katedros vedėjai Birutei Žygaitienei už galimybę parodyti mokinių darbus „Verdenės“ galerijoje. Mokymo centro direktorė Inga Jagelavičiūtė pasidžiaugė, kad parodą surengusios technologijų mokytojos Stasė ir Jolita yra aktyvios ir geba uždegti savo mokines parodyti tai, ką daro ir kuo gyvena. Parodoje eksponuojami šilko tapybos ir veltinio darbai yra skirtingi pagal tematiką. Autorių patirtis irgi nevienoda. Kai kurių darbų autorės tik pradėjusios mokytis nuo rugsėjo, o kai kurios mokosi centre ne vienerius metus. Mokytojos sugalvojo eksponuoti šilko ir vilnos rankdarbius derindamos juos spalviškai – mėlynas, žalias, rausvas ir gelsvas kampeliai. LEU Technologijų ir technologinio ugdymo katedros darbuotojos aukštai įvertino eksponuojamų darbų kokybę.


Viena iš parodos organizatorių technologijų mokytoja Stasė Jurkevičienė sako, kad vilna – puiki medžiaga kūrybingiems žmonėms. Iš vilnos pagaminti daiktai yra šilti, malonūs ir sveiki, o veltiniai gaminiai šiandien vėl yra madingi. Veltinis, nors ir gaminamas pagal senas technologijas, šiuolaikiniame pasaulyje įgavo be galo daug spalvų ir formų – iš jo gaminami drabužiai, papuošalai, interjero detalės, dekoras. Parodoje eksponuojami drabužiai, aksesuarai, kepurės, šalikai ir kiti daiktai pagaminti tradiciniais vėlimo būdais: karštu vandeniu ir muilu arba subadyti specialia adata. Kai kurie šalikėliai ir liemenės velti vilna ant natūralaus plonyčio šilko, dekoruoti raštais, juose įveltos natūralaus šilko gijos, vilnos garbanėlės, nėriniai. Visi gaminiai spalvingi ir nuotaikingi.


Tapybos ant šilko mokytoja Jolita Gylienė teigia, kad tapyti ant šilko gan sudėtinga, nes ant natūralios plonos medžiagos dažai liejasi. Tačiau yra įvairių technologijų, kaip sustabdyti besiliejančius dažus. Paprasčiausia yra kontūro technika, bet yra sudėtingų, reikalaujančių daug kantrybės, kruopštumo. Kiekvienoje technikoje slypi daug galimybių autoriaus kūrybiškumui atsiskleisti. Čia taip pat yra svarbi mokinių patirtis. Tapyba ant šilko leidžia maišyti ir kurti įvairiausius spalvų atspalvius ir taip išgauti norimus vizualinius efektus. Matyti gautą rezultatą įdomiau, kai darbo autorius nekopijuoja, o subrandina idėją ir įgyvendina ją ant šilko. Tokie darbai iš karto pastebimi ir išsiskiriantys. Parodai atrinkti darbai atlikti įvairiomis technikomis: nuo paprasčiausių - naudojant kontūrą, iki sudėtingų – tapybos vašku ir tapybos be kontūro. Parodoje taip pat galima pamatyti nemažai tapytų paveikslų, kurie atskleidžia autorių nuotaiką, pasaulėžiūrą, išgyvenimus.


Darbais galima pasigrožėti iki vasario 11 dienos.


Parodos atidarymo akimirkas galite pamatyti čia:

http://www.media.leu.lt/thumbnails.php?album=895

 

Fotografas Tomas Razmus