Tyrėjų naktis – išskirtinis rudens penktadienis, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina mokslininkai bei tyrėjai, kurie paprastai dirba uždarose laboratorijose ar mokslo centruose.
Pirmą kartą Tyrėjų naktis surengta 2005-taisiais Europos Komisijos iniciatyva su tikslu didinti mokslininkų pripažinimą visuomenėje ir sudaryti galimybę iš arti susipažinti su jų darbais ir pasiekimais.
Tyrėjų naktis kasmet vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, daugiau nei 300 Europos miestų.
Lietuvoje didžioji dalis renginių paprastai vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Molėtuose. Čia įsikūrusiuose mokslo centruose ir laboratorijose Tyrėjų nakties metu mokslininkai kviečia dalyvauti eksperimentuose, simuliacijose, interaktyviose darbo grupėse, paskaitose, apskrito stalo diskusijose ir debatuose, parodose, ekskursijose ir konkursuose. Siekiama, kad kiekvienas – nuo mažo iki didelio – mokslo pasaulyje atrastų savo atradimus.

Informacija iš puslapio https://tyrejunaktis.lt/apie/

Šiemet Bitės SMC bendruomenė lankėsi Energetikos ir technikos muziejuje, dalyvavo ekskursijoje „Atgal į ateitį: Vilniaus vizija 2000“.

Muziejaus gidas supažindino lankytojus su garsiausių sovietinio Vilniaus architektų parengta Vilniaus miesto vizija – 1980 m. miesto generalinio projekto maketu, numačiusiu tai, kaip architektų akimis turėjo atrodyti Vilnius 2000 metais. Architektūra tais metais buvo svarbi socializmo statybų dalis. Dalyvius sudomino informacija, kaip architektai planavo miesto infrastruktūrą bei erdves. Daugumą nustebino faktas, kad architektai buvo numatę ištisus rajonus paversti įvairios paskirties centrais, pvz., Žvėrynas turėjo tapti kultūros traukos centru, o Nėries krantinėse buvo planuojami administraciniai pastatai. Taip pat buvo planuota, kad nauji rajonai Fabijoniškės ir Pašilaičiai taps moderniomis sovietinio Vilniaus gyvenvietėmis. Miestą buvo numatyta plėsti į šiaurę ir vakarus.

Kaip miestas atrodo dabar ar atrodys ateityje, galima pamatyti Vilniaus miesto savivaldybėje esančiame stende.