Kaziuko mugė Vilniuje – tai didžiausia rankų darbo gaminių kūrėjų iš Lietuvos ir kitų šalių mugė Vilniuje, pritraukianti tūkstančius lankytojų.

Šiemet jau 7-ą kartą Bitės SMC dalyvavo Kaziuko mugėje. Technologijų mokytojos Stasė Jurkevičienė ir Jolita Gylienė kartu su neformaliojo švietimo tapybos ant šilko ir vilnos vėlimo grupių dalyvėmis tradiciškai pristatė pačių kurtus gaminius. Apsilankę Bitės SMC palapinėje turėjo galimybę ne tik pasigrožėti tapytomis ant šilko skaromis, šaliais, tunikomis bei kitais rūbais, bet ir įsigyti šių prekių. Čia taip pat buvo galima nusipirkti veltų šlepečių, švarkų, įvairių aksesuarų, smulkių dovanėlių.

Technologijų mokytojos teigia, kad pasiruošimas Kaziuko mugei yra besimokančioms tikra verslumo pamoka, kuri prasideda iškart po Kalėdų: kuriamos etiketės, galvojama apie įpakavimą ir prekių eksponavimą. Moterims visada norisi išsiskirti iš minios ir likti pastebėtoms. Taip pat labai svarbus yra dalyvių pozityvus nusiteikimas, juk ne visada prekyba vyksta. Atspėti, ką šiemet pirkėjai norės įsigyti beveik neįmanoma. Kartais geriau sekasi prekiauti veltais gaminiais, o kartais – šilko. Anot technologijų mokytojų, dalyvavimas mugėje – tai vienas iš mokymo centro viešinimo būdų, kai lankytojai ne tik gali gyvai pamatyti ir pačiupinėti rankų darbo gaminius, bet ir gauti informaciją apie Bitės SMC organizuojamas veiklas.