Velykų atostogų metu, balandžio 26 d., Bitės SMC mokiniai ir mokytojai lankėsi Panevėžio rajone. Edukacinės kelionės tikslas – geriau susipažinti su rašytojos ir visuomenės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybe.

Kelionės pradžioje aplankėme Bistrampolio dvarą, pastatytą 1855 m., susipažinome su dvaro istorija ir dabartimi. Apžiūrėjome rūmus, kuriuose veikia viešbutis bei kavinė-restoranas. Užsukome į buvusį žirgyną, kuriame įrengta koncertų salė, apžiūrėjome parodą, skirtą 1863 m. sukilimui atminti. Taip pat apsilankėme Bistrampolio knygnešių koplyčioje. Koplyčioje įrengtas muziejus ir saugomas kryžius, prie kurio prieš šimtą metų buvo rastas mirštantis knygnešys J. Bielinis.

Po pietų išvykome į Puziniškio kaimą, kuriame Gabrielė Petkevičaitė-Bitė praleido didžiąją gyvenimo dalį. Puziniškio raudonplyčio dvarelio išvaizda nepakitusi nuo tų laikų, kai jį projektavo ir statė Jono Petkevičiaus šeima 20 a. pradžioje. Čia mūsų laukė ir svetingai priėmė muziejaus šeimininkė Irena Lesvinčiūnienė.

Ponia Irena iš karto mus pavaišino labai skania ant laužo virta grikių koše. Vėliau, gurkšnodami vaistažolių arbatą, klausėmės pasakojimų apie Puziniškio dvarą ir jo šeimininkus. Ponia Irena taip šiltai ir įdomiai kalbėjo, kad atrodo, pajutome čia gyvenusių žmonių dvasią. Edukacinės pamokėlės metu pagaminome sąsiuvinį ir plunksna įrašėme P. Višinskio žodžius apie mokslą: „Mokslas reikalingas tam, kad žmogus taptų geresnis ir kitiems žmonėms gerą darytų, kad jį už jo darbus mylėtų“. Po pamokėlės ponia Irena supažindino su dvaro muziejaus ekspozicija.

Edukacinės kelionės dalyviai namo neskubėjo, mat pabaigoje, turėjo galimybę įsiamžinti fotosesijoje, apsirengę senoviniais rūbais.

{gallery id=gpb20190426 layout=hidden}naujienos/2019/04/26/foto{/gallery} {gallery link=gpb20190426}Išvykos akimirkos{/gallery}