Bitės SMC bendruomenės Gyvybės medžio ant šilko piešimas

{gallery id=GyvybesMedis layout=hidden}/naujienos/2014/11/gmedis/{/gallery}{gallery link=GyvybesMedis}Gyvybės medis{/gallery}Lapkričio 17 d. suaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymo proga pirmo aukšto fojė vyko savaitės simbolio, Gyvybės medžio, ant šilko piešimas. Mokiniai, mokytojai, ir visi, kas norėjo, galėjo prisidėti prie šio įdomaus ir užburiančio veiksmo, kurį organizavo technologijų mokytoja Jolita Gylienė.

Projektas „Gyvas poezijos medis“

Tą patį vakarą, palaikydamos suaugusiųjų švietimo idėją, lietuvių kalbos mokytojos Joana Jakubickaitė ir Lina Meškauskienė pristatė projektą „Gyvas poezijos medis“. Jos kvietė visus aktyviai įsijungti į kūrybinį procesą ir „auginti“ poezijos medį kartu. Auginti žodžiai - „lietuviškais žodžiais“. Mokiniai kūrė penkiaeilius, juos skaitė, kabino ant poezijos medžio, kuris puošia ketvirto aukšto fojė.

 

Ispanijos karalystės ambasados paroda

{gallery id=IspanijosParoda layout=hidden}/naujienos/2014/11/savaite/IspanijosAmbasada/{/gallery}{gallery link=IspanijosParoda}Ispanijos karalystės ambasados paroda{/gallery}Tęsiant suaugusiųjų mokymosi savaitės skirtų renginių ciklą, lapkričio 18 d. mokymo centre vyko Ispanijos ambasados fotografijų parodos „Alhambra, laiko šviesa“ atidarymas. Parodos lankytojai taip pat turėjo galimybę pasigrožėti šiuolaikinių ispanų autorių darbais „Don Kichotas kitaip”. Parodos papuošė mokymo centro skaityklą ir lankytojų akis džiugins iki lapkričio 25 d. Ispanų kalbos mokytojas Algimantas Dugnas (jo dėka paroda eksponuojama mokymo centre) labai įdomiai ir išsamiai papasakojo ne tik apie didingus rūmus, pavaizduotus nuotraukose, bet ir supažindino su Granados miesto istorija. Ispanijos mieste Granadoje 3500 m aukščio kalno papėdėje iškilęs Alhambros rūmų kompleksas – vienas garsiausių arabiškos architektūros paminklų, maurų architektūros ir meno šedevras, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šie XIII a. pastatyti didingi rūmai, buvę Andalūzijos kultūros, menų ir mokslo centru, grožiu prilyginami Tadž Mahalui. Jie laikomi vienu iš pasaulio stebuklų, jų statyba truko net kelis amžius, todėl rūmai tokie skirtingi.

Parodos autorė, fotografė Cristina Garcia Zarza savo nuotraukose pateikia asmeninį lankomiausio Ispanijos architektūrinio paminklo – Alhambros rūmų komplekso – portretą.

Renginio pabaigoje buvo parodytas filmas apie Ispaniją ir ispanų šventes. Kiekvienas parodos lankytojas atrado savo nepakartojamą ir saulėtą Ispaniją.

 

Renginys „Senjorų savanorystės patirtis: aktyvus ir kūrybiškas dalyvavimas projektinėje veikloje“

Patirtimi dalijasi besimokantieji

{gallery id=SenjoraiSavanoriai layout=hidden}/naujienos/2014/11/savaite/Senjorai/{/gallery}{gallery link=SenjoraiSavanoriai}Senjorai Savanoriai{/gallery}2012-2014 m. mokymo centras dalyvavo GRUNDTVIG senjorų savanorystės programos projekte „Dalijantis patirtimi ir kultūra“. Projektui pasibaigus, lapkričio 18 d. koordinatorė Kristina Martinavičiūtė organizavo renginį, kuriame savanoriavimo patirtimi dalijosi penki Bitės SMC besimokantys senjorai. Jie pristatė savo kelionę, savanoriškas veiklas, kultūrinę veiklą Vroclave, rodė nuotraukas bei dalijosi prisiminimais. Visi senjorai, dalyvavę savanoriškoje veikloje Lenkijoje, sutarė, kad tai buvo neprilygstama patirtis, jie daug išmoko bei patyrė nepakartojamų įspūdžių. Per tris savanoriavimo savaites jie tobulino lingvistines, kultūrines, socialines bei menines kompetencijas, padėjo kitiems senjorams bei vaikams iš socialiai remtinų šeimų, suteikė praktinę pagalbą organizuojant su savanoryste susijusią konferenciją. Buvo sulaužytas ne vienas stereotipas apie savanorystę bei tautų bendravimo papročius, taip pat užmegzta daug naudingų kontaktų su meno kolektyvais ir atskirais žmonėmis. Visi susirinkusieji sutarė, kad šio projekto metu buvo ne tik sukurti nauji ir įdomūs projektai bei apsikeista idėjomis, bet ir iš naujo įvertinta praktinė savanorystė.

 

Tradicinė užsienio kalbų vakaronė

{gallery id=KalbuVakarone layout=hidden}/naujienos/2014/11/savaite/KalbuVakarone/{/gallery}{gallery link=KalbuVakarone}Kalbų vakaronė{/gallery}Siekiant skatinti kultūrinę ir kalbinę įvairovę, lapkričio 19 d. tradiciškai buvo organizuota užsienio kalbų vakaronė. Vakaronės žiūrovai išgirdo, kaip skambėjo senovinė anglų kalba, sužinojo, kad ne tik žmonės, bet ir žodžiai keliauja, išgirdo dialogą-siurprizą ispanų kalba, dainavo angliškai ir grožėjosi nuostabiais „Tango“ ir „Flamenko“ šokiais. „Flamenko“ šokius žiūrovams padovanojo „Flamenko akademijos“ šokėjos. Vakaronės pabaigoje vyko viktorina, kurios tema buvo „Lietuvių ir anglų kalbų frazeologizmų atitikmenys“. Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

 

Praktinė jogos pamoka pradedantiesiems „Pažinsi save - pažinsi pasaulį“

Lapkričio 20 d. jogos mokytoja Jolita Gylienė organizavo jogos pamoką pradedantiesiems. Mokytoja papasakojo apie jogą, asanas, pranajamą. Užsiėmimas pradėtas apšilimu, įvairiais pratimais išjudintos visos kūno dalys, sąnariai, sausgyslės. Toliau pamokos dalyviai detaliau buvo supažindinti su asanomis: kiekviena asana pademonstruota, paaiškintas jos poveikis organizmui ir pasiūlyta išbandyti kartu. Užsiėmimas baigėsi kvėpavimo praktika ir atsipalaidavimu. Pamokos pabaigoje vyko pamokos aptarimas ir pasidalijimas įspūdžiais.

 

Ekskursija į parodą „Maištas buduare. XX a. aštunto dešimtmečio mada“ iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos

{gallery id=Buduare layout=hidden}/naujienos/2014/11/savaite/buduare/{/gallery}{gallery link=Buduare}paroda Maištas buduare{/gallery}Lapkričio 22 d. technologijų mokytoja ir socialinė pedagogė organizavo ekskursiją į Taikomosios dailės muziejų į Aleksandro Vasiljevo parodą „Maištas buduare. XX a. aštunto dešimtmečio mada“. Parodą aplankė 30 mokymo centro klausytojų ir mokytojų, kurie puikiai įvertino ekspoziciją. Anot mokytojos Stasės Jurkevičienės, parodos lankymas – tai nuostabi proga ne tik patenkinti savo kultūrinius poreikius, bet ir galimybė užmegzti naujus ryšius, sutelkti bendruomenę. Šis „madingas“ ir gražus renginys uždarė suaugusiųjų mokymosi savaitę.