Bitės SMC posakį „Mokytis niekada nevėlu“ paverčia tikrove. Mūsų mokymo centras – tai puiki galimybė tobulėti ir turiningai bei įdomiai praleisti laisvalaikį. Jau 20 metų mes organizuojame mokymus suaugusiems, tačiau šį kartą į svečius kviečiame visus Jūsų šeimos narius. Jei norite išmokti naujų dalykų, atlaisvinti savo kūrybiškumą - užsukite į mūsų kūrybines dirbtuves. Čia savo rankomis galėsite pasidaryti gražų papuošalą, aksesuarą, sukomponuoti puokštę arba išbandyti tapybos ant šilko džiaugsmą. Jūs tikrai rasite širdžiai artimą veiklą: tapybą ant šilko, vilnos vėlimą arba vainikų pynimą bei laukinių gėlių puokščių komponavimą. Jei to niekada anksčiau nebandėte, tai būtinai išbandykite! Mūsų siūlomos veikos nereikalauja ankstesnių įgūdžių, o mokytojos suteiks jums galimybę smagiai praleisti laiką ir pasijusti kūrėjais!

Dažnai manoma, kad tapyba ant šilko – tai šiuolaikinis užsiėmimas - paslaptingas, viliojantis, užburiantis. Tačiau iš tiesų ant šilko tapoma jau šimtus metų. Tapybos ant šilko tėvyne yra laikoma Indija, kurioje jau II amžiuje šilkas buvo dažomas naudojant vaško techniką. XVII–XIX amžiuje išpopuliarėjo Mongolų dinastijos metu ir tik XX a. paplito Europoje.

Tapybos ant šilko technikų yra labai įvairių ir kiekvienai iš jų atlikti naudojamos skirtingos darbo priemonės. Kultūros nakties renginio metu išbandysime klasikinę kontūrų (guta), druskos technikas. Rezultatas - šilko paveikslėlis, kuris papuoš, sušildys Jūsų namus. Piešimas ant šilko išlaisvina kūrybiškumą, tai lyg meno sanatorija, kur susipina mintys, spalvos, jausmai, kur pradingsta pasaulis, kasdienybės rutina.

Mes taip pat siūlome išbandyti kitą rankdarbių rūšį – sausą vilnos vėlimą - ir nusivelti žaisliuką, sagę, auskarus arba kitą aksesuarą. Šis vėlimo būdas ramina ir padeda atsipalaiduoti, todėl tinka ir vaikams ir suaugusiems. Siūlome visai šeimai pabandyti šį kūrybišką ir prasmingą užsiėmimą. Vilną badysime specialiomis adatomis, kol vilnos plaukeliai sukibs tarpusavyje ir išgausime norimą formą. Vaikai galės nuvelti įvairias gyvūnų figūrėles, lėlytes, gėles. Sauso vėlimo galimybės yra beribės. Tik Jūsų fantazijos ir įkvėpimo reikalas, ką Jūs nuvelsite ir kaip dekoruosite.

Kartu su mumis nusipinkite sėkmės ir laimės vainiką iš lauko gėlių... Gėlės- tai harmonijos pasaulis, nuostabiausias gamtos kūrinys, kuriame atspindi subtilus gamtos grožis. Floristai paverčia gėles unikaliais meno kūriniais. Siūlome Jums pabūti menininkais ir sukurti originalią puokštę iš lauko gėlių. Pasitelkite savo fantaziją ir skonį. Nebijokite eksperimentuoti! Kiekvienos puokštės komponavimas yra individualus. Tyriems ir nuoširdiems jausmams išreikšti parinksime pačias tinkamiausias gėles (ramunė- meilė, dobilas- sėkmė ir t.t), suderinsime spalvas.

Joninių vainikas - tai gyvybės ir darnos, amžino gamtos virsmo simbolis. Savo forma jis panašus į saulę, teikiančią šilumą ir gyvybę. Žmonės nuo seno tikėjo, kad vainike kaupiasi amžinos augalijos ir gyvenimo jėga. Taigi siūlome Jums pasinerti į artėjančios Joninių nakties magiją ir nusipinti individualų, nepakartojamą vainiką, kuris ne tik papuoš, bet ir atneš sėkmę Jūsų namams. Vainikui pinti tinka visos žydinčios gėlės, tačiau reikėtų ieškoti devynių skirtingų žolynų. Visų gėlių jungtis atneša laimę.

Išmokite patys ir įtraukite artimuosius į įdomias bei prasmingas veiklas! Iki susitikimo!

 

Daugiau informacijos apie vienos nakties kultūros ir meno festivalį "Kultūros naktis" - www.kulturosnaktis.lt