Pažvelk pro langą – jau ruduo, o mintys vis sugrįžta į ten, kur buvo šilta, lengva, paprasta ir smagu. Vasara. Grįžk į savo sekundę vasaros telefone ir pasidalink ja su mumis!

Jau trečius mokslo metus kviečiame jus trumpam sugrįžti į vasarą ir pasidalinti įspūdingiausiais kadrais kartu su mumis. Iki spalio 27 d. siųskite savo praėjusios vasaros nuotrauką, kad visa Bitės SMC bendruomenė galėtų kartu su jumis pasidžiaugti jūsų saulėtomis akimirkomis. Nuotraukos bus dedamos į Bitės SMC Facebook‘o puslapį, kur visi galėsime balsuoti už labiausiai patikusias nuotraukas.
Daugiausia patiktukų surinkusios nuotraukos bus apdovanotos prizais.

Konkurso nuostatai

 

Balandžio 17 dieną Bitės SMC besimokantiems mokiniams socialinio partnerio MRU studentai vedė paskaitą ,,Studijos kokybiškam gyvenimui“. Ar gali būti studijos ne tik įdomios, bet ir paruošiančios kokybiškam gyvenimui, suteikiančios pagrindą sėkmingam karjeros startui? Besimokantys ir reprezentuojantys MRU studentai papasakojo, kokia yra šio universiteto vizija ir tikslai ir kaip tai tiesiogiai susiję su aukšta studijų kokybe, kurią užtikrina teigiami Lietuvos ir užsienio ekspertų vertinimai. Tai sukuria galimybes ir padeda ugdyti studentų gebėjimą geriau adaptuotis konkurencingoje darbo rinkoje. Kadangi MRU bendradarbiauja su Pietų Korėja, Japonija, Kinija ir Indija, paskaitoje dalyvavo iš Japonijos Josai universiteto atvykęs ir pagal mainų programą čia besimokantis studentas. Mokiniams buvo įdomu išgirsti, kad net 21 MRU studijų programa yra vykdoma anglų kalba. Studentai, atsakydami į mokinių užduotus klausimus, dar kartą patvirtino - studijos žmogui yra daugiau nei išsilavinimas ar įgyta profesija, tai - savirealizacija ir didelės perspektyvos ateityje.

Tarptautinis „Erasmus+“ seminaras „Kalbos politika ir Europos strategijos“

Šiandien kiekvienas švietimo srityje dirbantis profesionalas susiduria bent su keletu skirtingų kalbų. Jei prieš dešimtmetį prioritetas buvo mokėti anglų kalbą, tai šiandien pamažu tampa aišku, kad reikia mokėti bent keletą užsienio kalbų. Kokios kalbos politikos aktualijos šiuo metu vyrauja Europos Sąjungoje? Kaip mums visiems sekasi susidoroti su iššūkiu, kai besimokantieji kalba tokiomis skirtingomis kalbomis? Ar tikrai mūsų ateitis yra neabejotinai susijusi su daugiakalbyste? Į šiuos ir panašius klausimus buvo bandoma atsakyti tarptautiniame „Erasmus+“ seminare „Kalbos politika ir Europos strategijos“(„Language Policy and the European Strategies”), kuris 2022 m. gruodžio 5-6 dienomis vyko Lisabonoje, Portugalijoje. Šis seminaras buvo skirtas visų formaliojo švietimo sektorių – bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, suaugusiųjų švietimo ir aukštojo mokslo ir studijų – institucijų atstovams. Šioje konferencijoje dalyvavo keturios atstovės iš Lietuvos: Simona Briedienė (Lietuvos jūreivystės akademija) Kristina Martinavičiutė (Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centras), Giedrė Raudonienė (eTwinning ambasadorė Lietuvoje) ir Rasa Sadlauskienė (Kauno „Saulės” gimnazija).

 

Kaip skirti 1,2 proc. GPM paramą?
Prašymą dėl GPM paramos skyrimo galite pateikti elektroniniu būdu per EDS sistemą.
Žemiau pateikiame išsamią instrukciją, kaip vos per kelias minutes suformuoti prašymą dėl 1,2 proc. skyrimo Bitės SMC.

Prisijunkite prie Valstybinės mokesčių inspekcijos sukurtos Elektroninio deklaravimo sistemos.
2. Meniu eilutėje kairėje spauskite pateikti dokumentą / pildyti naują dokumentą.
3. Suraskite reikiamą formą: formos kodas FR0512.
4. Spauskite pildyti formą tiesiogiai portale.
5. Užpildykite reikiamus laukus:
6S laukelyje uždėkite varnelę
E2 laukelyje įrašykite gavėjo identifikacinį numerį - 291710460
E4 laukelyje įrašykite 1,2%


* Pastaba. Galima pažymėti, kad paramą skiriate iki 2026 m.!
Vieno deklaravimo metu 1,2 proc. parama gali būti skiriama konkrečiai organizacijai iš karto penkeriems metams.
Pavyzdžiui, siekiant paskirti 2022, 2023, 2024, 2025, 2026 m. GPM dalį, pakaks pateikti tik vienerių − 2022 m. − metų prašymą, E5 laukelyje įrašius 2026 metus.

Lapkričio mėnesį Bitės SMC pateikė paraišką dėl dalyvavimo tarptautiniame „Erasmus+“ seminare „Language Policy and the European Strategies“, kuris vyks 2022 m. gruodžio 5–6 d. Lisabonoje. Šį seminarą organizuoja nacionalinė Portugalijos „Erasmus+“ agentūra – Agência Nacional Erasmus+ Educação e Formação (PROALV). Renginys yra skirtas visų formaliojo švietimo sektorių – bendrojo ugdymo, profesinio mokymo, suaugusiųjų švietimo ir aukštojo mokslo ir studijų – institucijų atstovams.
Džiaugiamės, kad mokymo centro parengta paraiška buvo įvertinta teigiamai ir Bitės SMC dalyvaus šioje tarptautinėje bendradarbiavimo veikloje. Pagrindinis renginio tikslas – kurti partnerystes tarp institucijų iš pakviestų dalyvauti sektorių, siekiant rengti projektus daugiakalbystės tema.
Dėkojame Švietimo mainų paramos fondui, kuris suteikia visokeriopą informaciją apie dalyvavimą tarptautinėse veiklose.

 

 Lietuvių kalbos dienos (vasario 16 – kovo 11) – metas, kai lietuvių kalbos mokytojai siekia įtraukti besimokančius į įvairias veiklas žaismingai ir patraukliai. Magiškas žodis – įtraukiai. Taigi ir mūsų mokyklos mokytojai kitakalbius studentus, o daugiausiai ukrainiečius, mokė lietuvių kalbos taikydami aktyvaus mokymosi metodus.
Pradėjome įsibėgėti sausio 25 dieną, kai šventėme Vilniaus 700-ųjų metų jubiliejų. Nusprendėme iliustruoti lietuvių poetų kūrinius. Šis metodas vadinasi eilėraščio dizainas. O demonstravome kolektyviai atliktą darbą per pamoką kitu metodu – kalbančios durys. Tereikėjo eilėraštį perskaityti, bandyti suprasti ir išversti. Čia labai paranku buvo dirbti grupėje. Vienas žino vieną žodį, kitas – kitą ir... jau eilutė. Tada reikėjo atrasti raktinius žodžius, kurie atspindėtų eilėraščio pagrindinę mintį ir ją iliustruoti atliekant aplikaciją. Iliustravome P. Širvio „Aš lauksiu“ ir J. Vaičiūnaitės „Kiemas su arkadomis“. Privertė susimąstyti ukrainiečių studentų įžvalgos: negalima versti pažodžiui, reikia paieškoti rimo ir ritmo. Ir dar viena: sugebama pasidžiaugti ir įvertinti ne tik savo, bet kitos grupės darbą. Dar įdomu, kad ieškoma ne tik tikslaus, bet ir įtaigaus žodžio. Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – iliustravome ypatingą eilėraštį J. Marcinkevičiaus „Diena atrištom akim“, kurį poetas sukūrė daugiau kaip prieš 30 metų būtent šia proga bundant Sąjūdžio idėjoms.

Новая газета - Балтия

С сентябре на базе четырех учебных центров Вильнюса открылись бесплатные курсы литовского языка для украинских беженцев. Похожие курсы уже открывали в марте, вскоре после начала войны. Организаторы говорят, что в этот раз украинцы более мотивированы учить язык, а вместо волонтеров преподают профессионалы.

В сентябре при поддержке самоуправления Вильнюса на базе четырех учебных центров начались бесплатные курсы литовского языка для украинских беженцев. В одном из центров регистрация на курсы еще продолжается.

Украинцам уже предлагали бесплатно учить литовский язык в Вильнюсе. Курсы открыли практически сразу после начала войны — в марте 2022 года. Занятия шли три месяца, летом уроки не проводили.

С началом осени мэрия литовской столицы решила возобновить курсы языка для украинцев. На этот раз обучение проводят четыре центра: Вильнюсский центр обучения взрослых им. Габриэле Петкевичайте-Бите, Вильнюсская средняя школа для взрослых «Жидиниос», «Варпо» и Вильнюсский центр обучения взрослых.

Основная цель курсов — дать украинским беженцам базу литовского языка, которая поможет им адаптироваться, говорит заместитель директора по воспитательной работе в центре им. Габриэле Петкевичайте-Бите Миндаугас Гериба.

В этот раз проект финансирует государство. «В марте подобный проект существовал на волонтерских началах. Денег не было. Преподавать литовский язык шли те, кто хотел хоть как-то помочь украинским беженцам», –вспоминает Гериба.

Daugiau skaitykite spaudoje: Новая газета - Балтия